Речі у пологовий
- Марта Кватерчук
- 4 апр. 2021 г.
- 4 мин. чтения
Зібрати клумаки у пологовий - ще той квест. В основному список необхідних речей красується на перших сторінках обмінної картки вагітної. Звісно, що натура перфекціоніста не могла оминути жодної позиції у цьому списку. Але також, коли ти народжуєш вперше і поняття не маєш, що і як відбувєаться [я не про пологи, звісно, а про всі організаційні моменти], то чомусь думаєш, що якась тітонька у білому халаті нагримає на тебе, бо ти не взяла дитині байкову пелюшку.

Так от! Донт воррі! Ніхто у твоїх сумках не буде копирсатися. Список створений для того, щоб розуміти, що необхідно взяти з собою. Така собі шпаргалочка) Тим не менш, коли я дивилася на списки речей, складені блогерами в інстаграм, я таки задавалася питанням: як вони знають, що класти в сумку у родзал 🤷🏼♀️
Отож, успішно пройшовши всі стадії «підготовка - пологи - виписка», ділюсь своїм досвідом. Майте на увазі, що я народжувала у 7-му пологовому [Перинатальний центр Києва], щоб потім не дивувались, чому в іншому пологовому було щось по-іншому. Але розуміння організаційних моментів загалом має полегшити вашу підготовку.
Мій список речей у пологовий
Сердечком 💛 позначаю те, що я брала сама [чого у списку не було]. Також зверніть увагу, в Україні у пологовий слід брати не валізи, а поліетиленові пакети / сумки. Я купувала спеціальний набір прозорих сумок.
2 сумки в палату [тому що в одну не вмістилось все]. Складала так, як було зручно саме мені.
Мій одяг [обов‘язково потрібен халат, сорочка на ґудзиках, щоб було зручно годувати, та шкарпетки]
Капці [2 пари, але по суті весь час ходила в кроксах і теплих шкарпетках 😅]
Бюстгальтер для ГВ [2 шт]
Комплект постільної білизни
Прокладки гігієнічні
💛 одноразова білизна [тобто, труси] - незамінна річ. І навіщо ті прокладки у перші дні))
Пляшка негазованої води [Діма купив цілий блок 😂]
Рушники [2 тканинних та 1 упаковка паперових]
Посуд [чашка, ложка, виделка і тарілка].
Туалетний папір
Одноразові поглинаючі пелюшки [1 упаковка]
Телефон, зарядка, ручка [підписувати різні папери і робити записи темп тіла дитини та ін.]
Моя косметичка: зубна щітка, паста, гребінець, шампунь, мило, крем, мінімальний набір косметики тощо [знала б я, що не буде гарячої води - не брала б половину з цього пункту]. Діма привіз мені потім сухий шампунь.
💛 крем для сосків (©)(©)
Прокладки для ГВ
💛 Пляшка peri bottle. Замовляла на Amazon. У нас такого добра немає, на жаль. Можна скористатися маленькою пляшкою з-під води, але це не так зручно.
💛 спрей Earth Mama
Одяг для немовляти [2 шапочки, 2 пари царапок, 2 пари шкарпеток, 3 чоловічка, 2 бодіки]. Цього має вистачити з головою, якщо вас не триматимуть довго у пологовому, звісно ж.
Пелюшки: 3 ситцеві [тобто муслінові] та 3 баєві [тобто фланелеві]
Ковдра дитяча
Підгузки 2-5кг для новонароджених [1 упаковка]
Вологі серветки [1 упаковка]
Дитячі засоби гігієни: крем під підгузок, олійка, ватні диски, ватні палички зі стопером
Сумка в родзал:
Обмінна картка
Паспорт
Нічна сорочка з ґудзиками для ГВ [у якій будете народжувати]
Крокси, які я вдягнула, переступивши поріг пологового, і в яких проходила весь час
Вода
Постільна білизна
Одноразові пелюшки [брала десь 6шт, але потім ще витягувала з іншої сумки, тому їх беріть багато 😅]
Для дитини: 2 підгузника, 2 чоловічка [більший та менший], 2 шапочки, 2 пари царапок та шкарпеток, 2 пелюшки [тоненька і тепла фланелева] та рушник.
Індивідуальний електронний термометр
Очні краплі Тобрекс
Паспорт чоловіка, змінний одяг, крокси, а також набір для партнерських пологів [халат, шапочка і бахіли тощо].
Також у родзал я брала:
💛 шкарпетки м‘якенькі і тепленькі. Хоча я народжувала за декілька днів до літа, але надворі було +16, лив сильний дощ весь тиждень і в пологовому було прохолодно.
💛 снеки [не тільки в родзал]. До того, як народити, мені було не до них. Але після всього дійства чашка чаю, який мені зробила медсестра, і печиво, яке ми закупили з Дімою, були просто райським частуванням. Пам‘ятаю цей смак навіть зараз.
💛 вода-спрей «Моршинська»
Ще я хотіла взяти колоночку, щоб ввімкнути свою музику, але ми її забули 🥲

Коли я потрапила у пологовий, медсестричка спакувала всі мої речі у візочок, як у супермаркеті, і відвезла спершу до передродової, де я очікувала десь 3 години, поки всі мої речі знову спакували у візок і мене перевели в родзал. Навіщо було ділити речі на категорії «в палату» і «в родзал»? Для зручності, звісно. Але всі речі все одно були під рукою, тому Діма витягував те, що потрібно було, з інших сумок. Як от рулон паперових рушників, які медсестра відразу сказала витягнути і поставила біля вмивальника.
Я не купувала ніякого гламурного конверта на виписку і сама не наряджалася по-особливому. Чому? По-перше, у пологовому всі дні, скільки я там провела, не було гарячої води. Помитися повністю під льодяною водою було нереально. Тому волосся задовольнялося сухим шампунем, а зробити якийсь мейк просто не було сил, так як чоловіків не пускали до пологового, і все доводилося робити самій. По-друге, я не хотіла, щоб мене під пологовим зустрічав ще хтось, окрім Діми. Мені хотілось сісти з ним і Олівією в машину, і спокійно [без зайвих питань, коментарів тощо] приїхати додому. Абсолютно не хотілося фотосесії з кульками і квітами під пологовим 😅 Це не моя історія [принаймні, цього разу]. Чого я точно не очікувала, що 30 травня надворі буде +16 і весь день литиме дощ. Довелося Олівію запаковувати у теплу пухову ковдру, а мені просити, щоб Діма привіз куртку.
То який висновок? Беріть все, що ви вважаєте потрібним, але не набирайте зайвого [завжди можна попросити чоловіка довезти все те, що вам необхідно]. Навряд чи вам захочеться у пологовому міняти халатики кожного дня, вкладати волосся і наносити мейк.
Я не вилазила з одного халату, одноразової білизни і кроксів. Хоча, хто його знає, що захочеться саме вам 😉 Головне, щоб у пологовому була гаряча вода 🤞🏼
Commentaires